Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

Saksońska Szwajcaria
Saksońska Szwajcaria jest niemiecką częścią gór Elbsandsteingebirge i rozciąga się od miasta Pirna aż do granicy niemiecko-czeskiej. Obszar Szwajcarii Saksońskiej rozciąga się aż na terytorium Czech, gdzie czeska część jest nazywana Czeską Szwajcarią. Obszar ten w obu krajach zajmuje w sumie 750 km2. Nazwa ta powstała w 18 stuleciu, przyjęła się w 19 wieku, a jej twórcami było 2 szwajcarskich artystów: Adrian Zingg i Anton Graff. Obszar ten przypominał im tak bardzo krajobrazy w swoim ojczystym kraju, że nazwali go Saksońską Szwajcarią.

Z powodu surowych i naturalnych form skalnych Szwajcaria Saksońska ma jedyny w swoim rodzaju charakter. Skały nie są może wysokie, ale ich poszarpanie i załamanie tworzy specyficzny krajobraz. Po niemieckiej stronie najwyższym punktem jest szczyt Große Zschirnstein (560 mnpm) i Große Winterberg (552 mnpm). Średnio skały na obu brzegach Łaby osiągają wysokości od 250 do 350 metrów nad poziomem Łaby. Na terenie Saksońskiej Szwajcarii znaleźć można kilka zamków, które służyły nie tylko jako twierdze, lecz również jako ochrona dróg handlowych. Do dziś zachowały się twierdze Königstein i Hohnstein. Inne zamki są mniej lub bardziej zniszczone.

W 1990 roku został utworzony na tym terenie Park Narodowy o powierzchni 93 km2. Jego statut zabrania wszelkiego użytkowania leśnego i rolniczego, zmian gleby i dróg wodnych jak również budowy nowych dróg. Zwiedzający nie mogą opuścić oznakowanych szlaków, a wspinaczka jest możliwa tylko w wybranych obszarach. Oprócz Parku Narodowego Szwajcaria Saksońska dysponuje obszarami ochrony przyrody. Pomiędzy kurortem Rathen i twierdzą Hohnstein znajdują się rezerwaty ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.

Poniżej znajduje się mapka Saksońskiej Szwajcarii, pochodząca ze strony http://www.saechsische-schweiz.de. Zoptymalizowałem jej wielkość w KB i poprawiłem jakość i kontrast. Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć..Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.