Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

Pałac Japoński
Pałac Japoński jest przykładem dobrej współpracy wiodących w tamtych czasach drezdeńskich architektów: Matthäusa Daniela Pöppelmanna, Jeana de Bodta, Zachariasa Longuelunea i Johanna Christopha Knöffela, którzy w latach 1727-35 brali udział w budowie. Imponujący czteroskrzydłowy kompleks z dachami w stylu japońskim, narożnymi pawilonami i rzeźbą w stylu chińskim zalicza się do najwybitniejszych dokonań niemieckiego baroku.

Galeria - Pałac Japoński

Poprzednikiem dzisiejszej budowli był budynek wzniesiony przez Rudolpha Faescha w roku 1715 dla Jakoba Heinricha von Flemminga, który został nazwany pałacem Holenderskim, ponieważ był wynajmowany holenderskim posłom. W roku 1717 pałac został nabyty przez Augusta Mocnego, który planował w tym miejscu wzniesienie czteroskrzydłowego pałacu Porcelanowego, w którym dachy i wewnętrzne wyposażenie miały powstawać z porcelany. Ten pomysł nigdy nie został wcielony w życie. Na początku pałac Japoński był magazynem dla miśnieńskiej fabryki porcelany.

W roku 1782 pałac został zaadaptowany dla muzeum, które najpierw przechowywało książęcą bibliotekę, a potem służyło za główną bibliotekę tego landu. Był również używany dla zbiorów rzeźb i monet, które w roku 1898 zostały przeniesione do Albertinum. Po II wojnie światowej w roku 1952 rozpoczęła się odbudowa i adaptacja spalonego w czasie wojny pałacu dla "Krajowego Muzeum Prahistorii i Państwowego Muzeum Etnologicznego". Poprzez włączenie do kompleksu pałacowego wału obronnego stworzono park, który zalicza się do największych ogrodów barokowych w mieście. Specjalnie dla pałacu Japońskiego Gottfried Semper i Ernst Rietschel stworzyli pomnik króla Fryderyka Augusta I.

Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.