Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

Pałac Myśliwski Moritzburg
Pałac jest położony 15 kilometrów na północny zachód od Drezna. Został nazwany po księciu Morycu, który zlecił budowę pałacu myśliwskiego. Budowla należała do pierwszych budynków renesansowych w Saksonii i tworzy główną część dzisiejszego pałacu myśliwskiego, który został wybudowany w latach 1723-36 na zlecenie Augusta Mocnego przez jednego z jego najbardziej ulubionych architektów - Matthäusa Daniela Pöppelmanna. Wettyński władca nie mógł jednak wykorzystać wszystkich atrakcji pałacu, ponieważ zmarł na 3 lata przed jego zakończeniem.

Galeria - Pałac Myśliwski Moritzburg

Pöppelmann stworzył razem z Johannem Christophem Knöffelem barokową budowlę z czterema wieżami, balustradami i tarasami na fundamentach w kształcie litery H. Pałac składa się z 4 bogato zdobionych sal i ponad 200 pokoi. Cała budowla jest utrzymana w kolorach saksońskiego baroku - w bieli i ochrze. Dookoła pałacu został założony w roku 1730 park, duży staw o rozmiarach 980m na 340m, jak również 34 mniejsze stawy. W pobliżu znajduje się również pałacyk bażanci, który został zbudowany przez Johanna Gottlieba Hauptmanna na zlecenie Augusta III, któremu służył jako letnia rezydencja. Dzisiaj w wyżej wymienionym pałacyku znajduje się zbiór okazów okolicznych ptaków Drezdeńskiego Muzeum Zoologicznego.

Od roku 1947 pałac myśliwski Moritzburg jest muzeum barokowym. Do najbardziej wartościowych eksponatów należą stworzona przez Balthasara Permosera figura Chrystusa, która znajduję się w kaplicy pałacowej i "Hubertuswunder" w zbiorze porcelany. Do tego dochodzą jeszcze pozłacane skórzane tapety, malowidła Lucasa Cranacha, jak również powozy i lektyki. Jedyne w swoim rodzaju jest również kolekcja trofeów. Do największej osobliwości zalicza się "Wielkiego Moritzburskiegp 24 - XXXX" (określenie poroża, niestety nie znam polskiego odpowiednika), znajdującego się w sali jadalnej - poroże największego jelenia czerwonego na świecie.

Do kompleksu pałacowego należy również stadnina koni i ogrodzenie w lesie dla zwierząt, obejmujące 40 hektarów. Powierzchnia ogrodzona została założona na zlecenie Augusta Mocnego. W stadninie koni są natomiast hodowane konie pół rasowe, przede wszystkim do celów sportowych.

Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.