Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

Pillnitz
Pałac był do roku 1918 letnią rezydencją Wettynów. August Mocny zlecił w roku 1708 budowę pałacu - pierwotnie budowli renesansowej - dla hrabiny Cosel. Po tym jak hrabina popadła w 1718 roku w niełaskę i została wysłana do twierdzy Königsstein, August Mocny zlecił rozbudowę pałacu. W roku 1720 skończono rozbudowę budowli do 3 - piętrowego Wasserpalais ze schodami aż do nabrzeża Łaby.

Galeria - Pillnitz

W środkowej części pałacu, restauratorzy oczyścili malowidła freskowe z okresu po roku 1722, które są uważane za najstarszy przykład sztuki stylizowanej na chińską w wewnętrznej architekturze europejskiej. Jako symetryczną równoległą budowlę do pałacu Wasserpalais dobudowano w latach 1722-23 późnobarokowy pałac Górski. Obydwa budynki zostały w latach 1788-91 rozbudowane o dwupiętrowe budynki skrzydłowe, co zostało zaprojektowane jeszcze przez Zachariasza Longuene. Klasycystyczny pałac Nowy, który łączył główne części obydwu pałacyków, został wzniesiony w latach 1822-26 na miejscu strawionego przez pożar pałacyku renesansowego.

Do pałacu Pillnitz należy również park Pillnitz. Wraz z kolejnymi latami zachodziły w nim zmiany. Najstarszą częścią parku jest środkowy segment oranżerii, która w woku 1730 został wzniesiona według projektu Zachariasza Longuene. W roku 1784 powstał Pawilon Angielski, obok którego znajduje się najstarsza japońska kamelia w Europie. W 1804 roku natomiast został zbudowany Pawilon Chiński, a w 1859 palmiarnia. Do parku Pillnitz należy również ogród Holenderski i Chiński, jak również plantacja drzew iglastych, w której można zobaczyć drzewa iglaste z całego świata. W parku można również pospacerować długą na 500 metrów Aleją Kasztanową, która służyła po roku 1766 jako pole do maille, gry popularnej wśród szlachty w czasach rokoko, podobnej do dzisiejszego golfa.

Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.