Letnia noc muzeów po raz 9.
Dodane przez Marcin dnia 15.06.2007 12:02
14 lipca 2007 odbędzie się w Dreźnie po raz dziewiąty letnia noc muzeów. Od godziny 18 do 1 w nocy można odwiedzić wiele spośród 46 muzeów. Przedsprzedaż biletów zacznie się 18 czerwca.

Również w tym roku muzea oferują ciekawy program, w którym można poznać nie tylko osoby z kart historii, ale również gry, tańce dworskie i specjalności gastronomiczne z całego świata. Po raz kolejny w tej imprezie kulturalnej uczestniczy ponad 40 instytucji. Jedną z bardziej interesujących ekspozycji będzie Muzeum Miejskie (Stadtmuseum), które odwiedzających poprowadzi przez historię mieszczańskiego Drezna. Z kolei w Muzeum Higieny (Hygiene-Museum) ekspozycja będzie dotyczyć snu i marzeń... (reszta newsa dostępna jest po kliknięciu w "czytaj więcej")
Rozszerzona zawartość newsa
14 lipca 2007 odbędzie się w Dreźnie po raz dziewiąty letnia noc muzeów. Od godziny 18 do 1 w nocy można odwiedzić wiele spośród 46 muzeów. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Również w tym roku muzea oferują ciekawy program, w którym można poznać nie tylko osoby z kart historii, ale również gry, tańce dworskie i specjalności gastronomiczne z całego świata. Po raz kolejny w tej imprezie kulturalnej uczestniczy ponad 40 instytucji. Jedną z bardziej interesujących ekspozycji będzie Muzeum Miejskie (Stadtmuseum), które odwiedzających poprowadzi przez historię mieszczańskiego Drezna. Z kolei w Muzeum Higieny (Hygiene-Museum) ekspozycja będzie dotyczyć snu i marzeń sennych. Kolejnym muzeum wartym zwiedzenia będzie Muzeum Fantazji (?) (Imaginäre Museum). Odwiedzający mogą wziąć udział w zwiedzaniu połączonym z poszukiwaniem skarbu.

Prospekt ze spisem wszystkich imprez i informacjami o sprzedaży biletów (zarówno do muzeów jak i wydzielonej części komunikacji miejskiej, która będzie obsługiwać podróżnych) ukaże się 18 czerwca. Równocześnie rozpocznie się przedsprzedaż biletów. Cena za bilet wynosi 9 euro, bilet ulgowy - 7 euro. Bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych z maksymalnie czworgiem dzieci jest w cenie 20 euro. W cenie biletu zawarte jest wejście do muzeów w godzinach 18:00-1:00 i możliwość ze skorzystania z linii komunikacyjnych, przeznaczonych do obsługi zwiedzających, dojazd do muzeów i powrót do domu w godzinach 14:00-5:00. Bilety można zakupić w każdym z muzeów, które uczestniczy w Letniej Nocy Muzeów. Informacje o biletach i całej imprezie można uzyskać pod numerem 0351/8404 2002 oraz pod TYM adresem.