Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

Drezno - letnia noc muzeów po raz ósmy

Drezno - informacjeLetnia noc muzeów w Dreźnie rozpocznie się 8 lipca 2006 roku. Od razu zanotowano rekord – aż 45 różnych instytucji zaprasza na nocne zwiedzanie. Wyjątkowo w tym roku wiele muzeów wystawi eksponaty związane z jubileuszem miasta - 800-leciem Drezna.

Ceny za wstęp kształtują się następująco:
Bilet normalny: 9 euro
Bilet ulgowy: 7 euro
Bilet rodzinny (2 dorosłych i maks. do 4 dzieci): 20 euro

W cenach zawarta jest możliwość wstępu do wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu muzeów i instytucji w godzinach od 18:00 do 01:00 i wykorzystanie specjalnych linii komunikacyjnych "Letnia noc muzeów", darmową przejażdżkę historycznymi tramwajami oraz przyjazd i odjazd wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi Drezdeńskiej Komunikacji Miejskiej w godzinach od 14:00 do 5:00.

Więcej informacji pod adresem:
www.dresden.de/museumsnacht

800-lecie Drezna

Drezno - informacjeW tym roku Drezno obchodzi 800-lecie (pierwsza oficjalna wzmianka o Dreźnie pochodzi z roku 1206). Z tej okazji przez cały rok 2006 w mieście odbywają się okolicznościowe imprezy kulturalne, mniej lub bardziej nawiązujące do historii, tradycji i wydarzeń w Dreźnie. W dziale "Ciekawostki" znajduje się specjalna strona, gdzie można dowiedzieć się trochę o kalendarzu tychże imprez. Gdyby ktoś w ciągu tego roku wybierał się do Drezna, to z pewnością pomogą mu w tym wirtualne, szczegółowe mapa Polski i mapa Niemiec, które znajdują się w dziale "Mapy". Tam również znajduje się mapa Drezna, która z kolei pomoże w poruszaniu się po mieście.

Drezno - kościół Frauenkirche odbudowany

Drezno - informacjePo 14 latach starań odbudowany został kościół Frauenkirche. Sam pomysł odbudowy powstał w 1989 roku, ale dopiero dwa lata później, w 1991 roku, został przyjęty formalny wniosek. W niedzielę, 30 października 2005 roku, odbyła się w kościele Frauenkirche msza. Jeśli ktoś jest zainteresowany powodami, dla których jest to tak ważny kościół, nie tylko w Dreźnie, zapraszam na podstronę mu poświęconą. Link znajduje się w tym newsie, lub proszę go znaleźć w Menu po lewej stronie, w dziale "Warto zwiedzić". Z kolei w dziale "Galerie" znajduje się galeria kościoła w trakcie odbudowy. Tym samym podstrona o Frauenkirche, a również jego galeria, zostanie w najbliższym czasie zaktualizowana.

Mapa Polski

Informacje o stronieMapa Polski - zgodnie z zapotrzebowaniem internautów i obietnicą, dodałem wczoraj podstronę, gdzie znajduje się mapa Polski. Pochodzi ona, podobnie jak mapa Niemiec i Austrii, również z serwisu firmy Michelin. Adres do niej jest dość skomplikowany, trudno też do niej się dokopać, więc najlepiej po wejściu na mapę dodać adres do "Ulubionych". Mapa Polski, podobnie jak mapa Niemiec i Austrii, jest tak samo szczegółowa, dzięki czemu zaplanowanie trasy jest bardzo proste.

Niemcy i Austria - mapa Niemiec i mapa Austrii

Informacje o stronieMapa Niemiec i Austrii - na stronie pojawiły się kilka dni temu wirtualna mapa Niemiec i mapa Austrii. Są to najlepsze i najbardziej szczegółowe mapy, jakie udało mi się znaleźć w światowym internecie. Każda mapa jest częścią serwisu firmy Michelin. Jako, że byłoby trudno dokopać się samemu do tychże map, na odpowiednich podstronach zostały umieszczone do nich linki, które bezpośrednio przenoszą na stronę, gdzie znajduje się wspomniana mapa Niemiec, bądź mapa Austrii. Mam nadzieję, że dzięki tej mapie, Niemcy i Austria staną się łatwiejszymi krajami do zwiedzania. Niedługo pojawi się mapa Polski. Mapa Polski będzie pochodziła z tego samego serwisu.

Nowy dział - ceny muzeów

Informacje o stronieJakiś czas temu został dodany nowy dział - Muzeum i ceny. Są tam informacje dotyczące cen różnego rodzaju biletów do poszczególnych muzeów opisanych na tej stronie. Obiecuję, że następnym razem na stronie już na pewno pojawi się albo mapa Niemiec, albo mapa Polski.

Drezno - hotele oraz 10 000 odwiedzin.

Informacje o stronieNa stronie został zaktualizowany dział "Hotele i noclegi". Tym razem doszły informacje na temat hoteli 4- i 5-gwiazdkowych. W najbliższym czasie pojawią się albo informacje na temat cen biletów i godzin otwarć muzeów, albo kontynuowany będzie dział Noclegi.
Stronę w międzyczasie odwiedził internauta nr 10 000, co miało miejsce kilka dni temu.
Zmieniłem również info pogodowe, gdyż te jest bardziej przejrzyste na pierwszy rzut oka.
Mapa Polski i mapa Niemiec nadal nie istnieje, a mimo to zacząłem realizować nowe pomysły.

Drezno - noclegi i hotele

Informacje o stronieNa drezno.art.webd.pl pojawił się kolejny dział - Noclegi i hotele. W dziale tym znajdziesz informacje na temat możliwości wykupienia miejsca w hotelu, pensjonacie, schronisku młodzieżowym, bądź na placu kempingowym. Na stronie znajdziesz orientacyjne ceny, informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu, faksu, adres e-mail i adres strony www. Na razie umieszczone informacje dotyczą tylko hoteli z kategorią 2- i 3-gwiazdkową. W najbliższym czasie dojdą informacje na temat hoteli z kategorią 4- i 5-gwiazdkową, a potem innych miejsc, gdzie można zarezerwować pokój (bardzo często online).

Drezno - letnia noc muzeów

Drezno - informacje10 lipca 2004 roku będzie miała miejsce w Dreźnie Museums-Sommernacht Dresden, czyli letnia noc muzeów. Będzie ona trwała od godziny 18.00 do 01.00 w nocy, a więc przez 7 godzin od czasu oficjalnych zamknięć muzeów. Każdy, kto 10 lipca odwiedzi Drezno, zyskuje możliwość darmowego zwiedzenia dowolnego muzeum/muzeów w stolicy Saksonii. W najbliższym czasie miała być dodana mapa Polski i mapa Niemiec, co miało ułatwić zaplanowanie podróży z Polski do Niemiec, ale prawdopodobnie nie uda się to.

Wyszukiwarka

Informacje o stronieNa stronie pojawiła się wyszukiwarka, która ma za zadanie ułatwić znajdowanie nawet drobnych informacji na temat konkretnego zagadnienia. Dość restrykcyjne zasady dobierania szukanych słów mają ułatwić i przyspieszyć wyszukiwanie. Wyszukiwarka jest dostępna pod ikoną lupy. Mapa Polski i mapa Niemiec zostały tymczasowo zarzucone.

Nowa podstrona

Informacje o stronieJedna z podstron serwisu została zmodyfikowana, a właściwie napisana od początku. Strona ta to Informacje - teraz znacznie obszerniejsza i opisująca więcej zagadnień.
Wkrótce na stronie pojawi się wyszukiwarka, dzięki której będzie można otrzymać spis wszystkich podstron tego serwisu, opisujące konkretne zagadnienie. Znacznie później powinna się pojawić mapa Polski, mapa Niemiec i być może Austrii.
Strona 2 z 2 < 1 2
Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.