Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

Letnia noc muzeów po raz 9.

14 lipca 2007 odbędzie się w Dreźnie po raz dziewiąty letnia noc muzeów. Od godziny 18 do 1 w nocy można odwiedzić wiele spośród 46 muzeów. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Również w tym roku muzea oferują ciekawy program, w którym można poznać nie tylko osoby z kart historii, ale również gry, tańce dworskie i specjalności gastronomiczne z całego świata. Po raz kolejny w tej imprezie kulturalnej uczestniczy ponad 40 instytucji. Jedną z bardziej interesujących ekspozycji będzie Muzeum Miejskie (Stadtmuseum), które odwiedzających poprowadzi przez historię mieszczańskiego Drezna. Z kolei w Muzeum Higieny (Hygiene-Museum) ekspozycja będzie dotyczyć snu i marzeń sennych. Kolejnym muzeum wartym zwiedzenia będzie Muzeum Fantazji (?) (Imaginäre Museum). Odwiedzający mogą wziąć udział w zwiedzaniu połączonym z poszukiwaniem skarbu.

Prospekt ze spisem wszystkich imprez i informacjami o sprzedaży biletów (zarówno do muzeów jak i wydzielonej części komunikacji miejskiej, która będzie obsługiwać podróżnych) ukaże się 18 czerwca. Równocześnie rozpocznie się przedsprzedaż biletów. Cena za bilet wynosi 9 euro, bilet ulgowy - 7 euro. Bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych z maksymalnie czworgiem dzieci jest w cenie 20 euro. W cenie biletu zawarte jest wejście do muzeów w godzinach 18:00-1:00 i możliwość ze skorzystania z linii komunikacyjnych, przeznaczonych do obsługi zwiedzających, dojazd do muzeów i powrót do domu w godzinach 14:00-5:00. Bilety można zakupić w każdym z muzeów, które uczestniczy w Letniej Nocy Muzeów. Informacje o biletach i całej imprezie można uzyskać pod numerem 0351/8404 2002 oraz pod TYM adresem.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.