Drezno - historia, zabytki, mapa Niemiec, mapa Polski, Niemcy, Saksonia

Drezno, Zwinger, mapa Niemiec

Nawigacja
Newsy
Kategorie Newsów
Dresden - wersja DE
Mapy
Mapa Drezna
Mapa Niemiec
Mapa Austrii
Mapa Polski
Ciekawostki
GALERIA
Informacje
Historia Drezna
Hotele
Muzea i ceny
Bombardowanie Drezna
800-lecie Drezna
Parking
Zabytki
Kraszewski Haus
Opera Sempera
Zamek
Pillnitz
Moritzburg
Frauenkirche
Pałac Japoński
Hofkirche
Albertinum
Zwinger
Saksońska Szwajcaria
Znane osoby
August Mocny
Karol May
Ryszard Wagner
Canaletto
Inne
Linki
Kontakt
Szukaj
Snooker
Ciekawe strony
Legalni bukmacherzy - firmy z zezwoleniem na działalność bukmacherską w Polsce
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 210
Najnowszy Użytkownik: malesukcesy
Ankieta
Czy byłeś już w Dreźnie?

Tak

Nie

14 Letnia Noc Muzeów 14 lipca

Drezno - informacjeW niedzielę, 14 lipca 2012, muzea Drezna zapraszają po raz 14 na Letnią Noc Muzeów. W tym roku udział bierze 46 różnych instytucji z różnorodnym programem - otwarciem wystaw, odczytami, pokazami filmowymi, muzyką i teatrem.

Bilet normalny kosztuje 10 euro, ulgowy 8. Bilet rodzinny (dwoje dorosłych i maksymalnie 4 dzieci poniżej 14 lat) kosztuje 22 euro. Dla dzieci poniżej 6 lat wstęp gratis. Bilety do nabycia w kasach wszystkich uczestniczących instytucji. Każdy bilet uprawnia do wejścia do wszystkich uczestniczących instytucji w godzinach 18:00 - 1:00 oraz bezpłatnego transportu specjalnymi liniami, uruchomionymi specjalnie na tę okazję.

Więcej informacji pod adresem www.Dresden.de/museumsnacht

13 Letnia Noc Muzeów w Dreźnie

Drezno - informacje47 muzeów w Dreźnie otworzy swoje drzwi dla zwiedzających podczas 13 Letniej Nocy Muzeów. Corocznie organizowane wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2011 w godzinach 18:00 do 1:00.

Przez ostatnie kilka lat ceny nie zmieniały się, ale w tym roku musiało to w końcu nastąpić, choć podwyżki nie są zbyt duże. Bilet normalny kosztuje 10 euro, ulgowy 8. Bilet rodzinny (2 dorosłych i do 4 dzieci poniżej 14 lat) kosztuje 22 euro, dzieci poniżej 6 lat wstęp mają bezpłatny.

Bilet uprawnia między innymi do wstępu do wszystkich 47 muzeów oraz użytkowania linii autobusowej Letnia Noc Muzeów.

Więcej informacji pod adresem: www.dresden.de/museumsnacht

Panorama Drezna złożona z 1665 zdjęć

Drezno - informacjepanorama dreznaNa stronie Gigapixel-Dresden.de udostępniono największe zdjęcie na świecie, którego rozdzielczość wynosi 26 Gpix. Ta rekordowa panorama przedstawiająca Drezno powstała poprzez złożenie 1665 pojedynczych zdjęć.

Poszczególne zdjęcia były wykonywane przez specjalnie zaprojektowanego do tego zadania robota, który potzrebował na zrobienie tych 1665 zdjęć niecałe 3 godziny. Obróbka i złożenie fotografii zajęły nieco więcej czasu, gdyż komputer (16 procesorów, 48 GB pamięci RAM) potrzebował na to 94 godziny.

50-lecie partnerstwa Drezna i Wrocławia oraz 10-lecie partnerstwa Dolnego Ślaśka i Saksonii

Drezno - informacjeDrezno i Wrocław obchodzą w tym roku 50 rocznicę wzajemnego partnerstwa. Z tej okazji miasto Drezno zaprasza zrzeszenia, instytucje, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa oraz szkoły do zaprezentowania 30 listopada 2009 w drezdeńskim ratuszu swoich projektów związanych z partnerstwem obu miast. Ta impreza ma zaoferować mieszkańcom Drezna poznanie obywatelskiego zaangażowania się niemiecko-polskie partnerstwo i nawiązanie dalszych kontaktów. Zainteresowani, którzy chcieliby zaprezentować drezdeńsko-wrocławski projekt mogą się zameldować do 19 listopada pod adresem europa@dresden.de.

Uczczenie pamięci ofiar Kryształowej Nocy

Drezno - informacjeListopad 1938 roku był miesiącem strachu dla Żydów. Od 7 do 13 listopada 1938 zostało zamordowanych ponad 400 Żydów. Podczas Kryształowej Nocy z 9 na 10 listopada 1938 płonęły synagogi w całych Niemczech. Prawie wszystkie synagogi i cmentarze żydowskie w Dreźnie zostały zniszczone. Od 10 listopada 1938 ponad 10000 Żydów zostało wywiezionych do obozów koncentracyjnych - a do końca II wojny światowej ponad 5 milionów straciło życie.

Gostyń i Drezno upamiętniają egzekucję polskich walczących

Drezno i Gostyń upamiętniły 23 czerwca 2009 o godzinie 15 egzekucję 12 walczących z grupy "Czarny Legion" z Gostynia przez reżim hitlerowski w roku 1942. Z tej okazji Drezno odwiedziła polska delegacja pod przewodnictwem zastępcy burmistrza zaprzyjaźnionego Gostynia, Łukasza Burkiewicza. Zaproszeni byli również goście ze Związku Prześladowanych Przez Nazistowski Reżim. Po uroczystościach na placu Monachijskim odbyła się wizyta na cmentarzu, na którym zostało pogrzebanych 12 bojowników.

24 czerwca 2009 odbędą się rozmowy świadków z tamtych czasów z uczniami, jak również z polskimi i niemieckimi(...)

Letnia noc muzeów po raz 9.

14 lipca 2007 odbędzie się w Dreźnie po raz dziewiąty letnia noc muzeów. Od godziny 18 do 1 w nocy można odwiedzić wiele spośród 46 muzeów. Przedsprzedaż biletów zacznie się 18 czerwca.

Również w tym roku muzea oferują ciekawy program, w którym można poznać nie tylko osoby z kart historii, ale również gry, tańce dworskie i specjalności gastronomiczne z całego świata. Po raz kolejny w tej imprezie kulturalnej uczestniczy ponad 40 instytucji. Jedną z bardziej interesujących ekspozycji będzie Muzeum Miejskie (Stadtmuseum), które odwiedzających poprowadzi przez historię mieszczańskiego Drezna. Z kolei w Muzeum Higieny (Hygiene-Museum) ekspozycja będzie dotyczyć snu i marzeń... (reszta newsa dostępna jest po kliknięciu w "czytaj więcej")

Bombardowanie Drezna - 62. rocznica

Drezno - informacjePóźnym wieczorem, 13. lutego 1945 roku, centrum Drezna zostało zaatakowane przez setki brytyjskich bombowców. Kilka godzin później atak został ponowiony przez jeszcze większe siły aliantów, a 14. i 15. lutego do akcji wkroczyły dwukrotnie samoloty amerykańskie. W wyniku tych czterech bombardowań centrum Drezna zostało prawie całkowicie zniszczone, a dziesiątki tysięcy ludzi (mieszkańców miasta, jeńców i uciekinierów) zabite. Rozpoczęta przez Niemców druga wojna światowa ostatecznie dotarła do Drezna w swoim szóstym roku trwania.

Również w 2007 wspomnienia o zniszczeniu miasta będą punktem wyjścia dla opinii publicznej, żeby... (czytaj więcej)

Drezno - parkingi

Informacje o stronieNa stronie pojawił się kolejny link - tym razem parkingi. Znajdująca się pod tym linkiem strona i mapa powinny ułatwić znalezienie parkingu i zorientowanie się, gdzie znajdują się miejsca parkingowe w pobliżu miejsca, do którego się wybie...

Nowy wygląd

Informacje o stronieNowy wygląd, łatwiejsza administracja, więcej możliwości - to tylko kilka z wielu zalet nowej odsłony tej strony. Strona od 2004 roku rozrosła się do takich rozmiarów, że na ręcznie robionym "systemie" było coraz więcej problemów z jej sprawnym zarządzaniem. Mam nadzieję...

Orszak książęcy

Drezno - informacjeW najbliższą niedzielę, 27 sierpnia 2006, nastąpi kulminacyjny punkt 800-lecia Drezna. Tego dnia odbędzie się pochód "Orszaku książęcego". Orszak książęcy to dawne malowidło grafitowe, które w 1902 roku przeniesiono na 25000 płytek z miśnieńskiej porcelany. Owo malowidło znajduje się na ścianie (długości 102 metrów) zamku (Schloss, Augustusstraße). Na malowidle przedstawieni są hrabiowie, książęta elekcyjni i królowie z domu Wettynów razem z osobami ze świata nauki i sztuki.
Z okazji jubileuszu miasta Orszak książęcy zostanie odtworzony przez 4.600 osób i 200 koni. Trasa pochodu wynosić będzie ok. 3,5 km. Warto zauważyć, że przygotowania do tego punktu kulminacyjnego 800-lecia miasta trwały 3 lata.
Strona 1 z 2 1 2 >
Pliki cookie
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Polecam
Zabytki - fotorelacje
Jooble
Google
Logowanie
Login

HasłoNiezarejestrowany?
Kilknij TUTAJ.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.